شنبه, 05/09/1400 - 10:19 kermanshah-admincb

معلم شهید سعید منصوری

معلم شهید سعید منصوری در شهرستان هرسین در خانواده ای مذهبی متولد گردید تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در این شهرستان و فوق دیپلم را در شهرستان کرمانشاه با موفقیت به پایان رسانید و بعد از آن به استخدام آموزش و پرورش شهرستان هرسین در آمد وی در مورخه 65/4/11 در عملیات کربلای یک در منطقه مهران بر اثر اصابت گلوله مستقیم دشمن به ناحیه سر به درجه رفیع شهادت نائل گردید جسد مطهرش طی مراسم خاصی در گلزار لک به خاک سپرده شد.

در ادامه وصیت نامه شهید را با هم می خوانیم:

                                                   بسم رب الشهدا و الصدیقین

و یسلومکم بشی من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشرالصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبته قالوا انا الله و انا الیه راجعون

بنام آن ذات بزرگواری که جانمان در دستش می باشد و پس از آفرینش مان راه را به ما نشان داد راه حق و راه باطل که خود کدامشان را می پذیریم و در جهت هدایتمان به راه حق راهبریمان کردی و دستگیرمان بودی و بشارت دهنده به بقاء خود خدایا راهمان را راه خود قرار بده و در این مسیر ما را دوستدار و یاور اهل بیت رسول الله و امام زمان (عج) و نایب بر حقش خمینی کبیر قرار بده چون نوشتن وصیت نامه را از جانب پیامبر لازم دانستم چند سطری را جهت اجرای این فریضه نگاشتم باشد که خدا بپذیرد و این را مایه حلالیت ما و تسکین قلب دوستان و خانواده ام قرار گرداند اول گر چه حدی ندارم ولی بعنوان تذکر به خودم مردم را خطاب قرار می دهم و متذکر می شوم که منتظران حقیقی برای ظهور آقا امام زمان (عج) باشیم و یاورانی صایب و کوشا برای نایب بر حقش خمینی کبیر شما را به خدا قسم می دهم قدر امام را بدانید و مبادا خدایی ناکرده استخوانی بر گلوی مبارکش باشیم. برادران و دوستان و همشهریان خوب الله امیدوارم یاران و یاری دهندگان نستوه برای انقلاب باشید و از نعمت جبهه جهت با طراوت کردن روح و روان از این خرمان نعمت استفاده کنید.

مسئولین ادارات و ارگانها آگاه باشید که خدا امروز شاهد بر اعمال و فردای قیامت حاکم قاضی می باشد و خدایی ناکرده کوچکترین لغزش شما به حساب اسلام و جمهوری اسلامی گذاشته می شود پس به خدا پناه ببرید و از شر شیاطین غاقل نشوید به کلیه برادران و دوستانم سفارش دارم مبادا خدایی ناکرده اختلاف سلیقه ها را اختلاف  عقیده به حساب آورید و از همدیگر جدا باشید شما را به خدا ای جوانان حزب الله دست به دست هم بدهید و یار و یاور یکدیگر باسید. خانواده عزیزم پدر مهربانم و مادر دلسوز و عزیزم امیدوارم در شهادت حقیر کمال بردباری را به خرج بدهید و به خدا توکل کنید و در همه حال حضرت زینب (ع) و حضرت زین العابدین را جلو نظر بیاورید و از زحمات و ناراحتیهای که بنده باعثش بودم مرا حلال کنید.

در آخر چند سطری از وصیتهای شهدا به عنوان هدیه به خدمت دوستان عرضه می دارم. خدایا خوش دارم تنها و گمنام باشم تا در غوغای کشمکشهای پوچ مدفون نشوم (شهید چمران)

و شهید والی دیگر می فرماید خدایا تو می دانی که چه می کشم... از یک سو باید بمانیم تا شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود عجب دردی چه می شد امروز شهید می شدیم و فردا زنده می شدیم تا دوباره شهید شویم.

محصلان حزب الله

شما را سفارش می کنم به یاری امام انقلاب و جبهه رفتن ما را در ادامه سلسله درسهای تعلیمات دینی در بحث جهاد بدانیم و بحث ایمان و عمل و بدانید که حتماً در ثلث آخر از این مباحثت عملی حتماً سوال می آورند.

                                                                                           برادر شما و دعا گوی امام سعید منصوری

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)